Ґендерна рівність

НАЗАД
11 сiчня 2022 12:25
Нормативно-правові акти
Протидія дискримінації та сексуальним домаганням
Реалізація ґендерної політики

Впровадження ґендерної рівності

відповідно до стандартів та рекомендацій НАТО

У Державній прикордонній службі України відкриті усі посади рядового, сержантського і старшинського складу усі напрями освітньої підготовки у Національній академії Державної прикордонної служби України
імені Б. Хмельницького для жінок і чоловіків. На сьогоднішній день у лавах прикордонного відомства працюють і проходять військову службу понад 11 тисяч жінок. Відомством забезпечується рівний доступ до посад і військових звань та рівний обсяг відповідальності під час проходження служби.

З метою ефективного впровадження забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків відомством створено конкретний перелік заходів, що охоплюють усі аспекти виконання в межах компетенції завдань Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека”, а також Національної програми під егідою Україна-НАТО. Зокрема, це створення та забезпечення умов для проходження військової служби жінками, їх навчання, підвищення кваліфікації, а також інформування суспільства про ґендерні процеси, які відбуваються у відомстві.

Позитивними прикладами ефективного інтегрування ґендерного компоненту у діяльність Державної прикордонної служби України є виконання статті 12 Закону України «Про забезпечення рівних можливостей жінок і чоловіків».

Також, в штаті Адміністрації Держприкордонслужби введено посаду помічника Голови Державної прикордонної служби України з ґендерних питань, а також у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Б.Хмельницького (далі – Національна академія) в штат введено посаду помічника ректора (з ґендерних питань).

В органах Державної прикордонної служби України визначено позаштатних помічників начальників органів з ґендерних питань.

Створено прозорі умови для професійного розвитку та кар’єрного зростання персоналу.

Зокрема, військовослужбовці, незалежно від статі, мають рівні права і можливості приймати участь в проєкті «Нове обличчя керівного складу». Прийняття рішень щодо призначення військовослужбовців на керівні посади за вказаним проєктом  відбувається на засадах оцінювання рейтингу їх професійних здібностей.

У Національній академії запроваджено прозору та відкриту процедуру розподілу місць проходження служби на первинні офіцерські посади за професійним спрямуванням для випускників за рейтинговим принципом оцінювання освітньої діяльності здобувачів вищої освіти. Відповідно до рейтингу випускника, що формується ним особисто за період навчання, останній має право самостійно  обирати місце проходження служби в органах охорони державного кордону. Власний вибір місця проходження служби дає змогу випускнику отримати потужний старт у розвитку  професії відповідно до напрямку підготовки та умов проходження  служби.

представники Держприкордонслужби беруть активну участь у діяльності Української Асоціації представниць правоохоронних органів (УАППО).

Довідково: Українська Асоціація представниць правоохоронних органів (УАППО) це громадська організація, яка об'єднує жінок та чоловіків з різних правоохоронних органів.

Членство в Асоціації відкрите для жінок і чоловіків, які є представниками правоохоронних агенцій (вебсайт Асоціації www.uawle.org; [email protected])

УАППО - це

платформа для відкритого спілкування та обміну досвідом

нарощування потенціалу жіночого лідерства

впровадження політики ґендерної рівності

залучення найкращих міжнародних практик

Українська асоціація представниць правоохоронних органів: Поодинці ми сильні, разом ми могутні

Приєднатися до УАППО – https://www.facebook.com/UAWLE.

Популярні розділи та сервіси