Телефон довiри - 1598
вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, Україна
A-
A
A+
Українська
Для отримання консультації звертайтесь на email: dovira@dpsu.gov.ua
Інтегроване управління кордонами
25/01/21 - 11:47
Законодавство України
Керівні документи
Законодавство ЄС

 

Даний електронний збірник є консолідованим джерелом чинної законодавчої бази України та належної європейської та міжнародної практики в галузі інтегрованого управління кордонами.

Інтегроване управління кордонами визначається як координація та співпраця на національному та міжнародному рівнях між усіма відомствами та агенціями, причетними до питань безпеки кордону та сприяння торгівлі, що забезпечує дієве, ефективне та координоване управління з метою утримання відкритого, але добре контрольованого та безпечного кордону країни.

Згідно Керівних принципів для інтегрованого управління кордонами у зовнішньому співробітництві Європейської Комісії, концепція інтегрованого управління кордонами має за основу модульну структуру, що включає три ключові рівні постійної співпраці та координації:

  • Внутрішньовідомча співпраця

  • Міжвідомче співробітництво

  • Міжнародне співробітництво

 

Від ефективності управління державним кордоном залежить безпека держави, розвиток її економіки та людський потенціал. Розроблення ефективної системи управління державним кордоном сприятиме транскордонному співробітництву, збільшенню доходів державного та місцевих бюджетів, туризму та спрощенню інших форм законного руху осіб, послуг і товарів. Водночас державні кордони повинні бути закриті для всіх видів незаконної діяльності, що загрожують стабільності держави.

Інтегроване управління кордонами - це скоординована діяльність компетентних державних органів України та військових формувань, спрямована на створення та підтримання балансу між забезпеченням належного рівня прикордонної безпеки і збереженням відкритості державного кордону для законного транскордонного співробітництва, а також для осіб, які подорожують.

Суб’єктами інтегрованого управління кордонами є МВС, МЗС, Мінінфраструктури, Мінфін, Держприкордонслужба, ДМС, Держмитслужба, СБУ, Національна поліція, Національна гвардія, Держпродспоживслужба, Збройні Сили (Повітряні та Військово-Морські Сили), які взаємодіють на відомчому, міжвідомчому, державному та міжнародному рівнях для досягнення цілей державної політики у сфері інтегрованого управління кордонами.”

Стратегія інтегрованого управління кордонами на період до 2025 року схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України № 687-р від 24 липня 2019 р.

Підготовлено в рамках проєкту «Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами в Україні (EU4IBM)», що фінансується Європейським Союзом та втілюється Міжнародним центром з розвитку міграційної політики (ICMPD). Проєкт спрямований на підтримку впровадження реформ, які наближають українську систему управління кордонами до стандартів та передової практики Європейського Союзу в рамках Стратегії інтегрованого управління кордонами України. Проєкт реалізується з грудня 2019 р. до червня 2022 р.

Погляди, виражені в даному збірнику, не обов’язково відображають офіційну позицію Європейського Союзу.

* При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку обов'язкове

"Нове обличчя кордону": Чи бажаєте Ви стати учасником проекту?
Голосувати
Повідомити про факт корупції
Найчастіші запитання та відповіді на них
НАТО-УКРАЇНА: СПІЛЬНІ ЦІННОСТІ, СПІЛЬНИЙ ШЛЯХ
ІНТЕРАКТИВНА МАПА ПУНКТІВ ПРОПУСКУ
Телепрограма «Кордон.UA»
Сплатити штраф
Зниклі безвісти
Кордон оnline
Служба за контрактом
Інформація учасникам АТО та ООС
Життя Вітчизні віддали
Запобігання корупції
«Нове обличчя кордону»
«Нове обличчя керівного складу»
Формування кадрового резерву
Безоплатна правова допомога
COVID-19
КПВВ: помісячний перетин лінії розмежування
Подорожуйте з «Радіо Кордон»
Стоп-лист
Доповідь Уповноваженого ВР України з прав людини
Біла книга - 2020
Біла книга - 2019
Цифрограм для держслужбовців (тестування з цифрової грамотності)
Програма єдиного державного кваліфікаційного іспиту
+ Розгорнути меню