Колегія Держприкордонслужби розглянула основні аспекти службової діяльності

НАЗАД
27 жовтня 2015 09:14

В Адміністрації Державної прикордонної служби України відбулось засідання колегії за участю керівництва прикордонного відомства, начальників регіональних управлінь та органів охорони державного кордону, ветеранських і профспілкових організацій. Крім того, в режимі відео селектору були присутні і інші представники регіональних підрозділів.

В Адміністрації Державної прикордонної служби України відбулось засідання колегії за участю керівництва прикордонного відомства, начальників регіональних управлінь та органів охорони державного кордону, ветеранських і профспілкових організацій. Крім того, в режимі відео селектору були присутні і інші представники регіональних підрозділів.

Під час проведення заходу були розглянуті важливі аспекти оперативно-службової діяльності Державної прикордонної служби України. Зокрема, обговорювалися питання виконання завдань вздовж лінії розмежування в зоні АТО, комплектування органів прикордонного відомства, підготовки до зимового періоду та протидії корупції серед персоналу Держприкордонслужби України.

Розпочинаючи засідання колегії Голова Держприкордонслужби Віктор Назаренко закликав присутніх вшанували пам'ять прикордонників, які віддали своє життя за Україну хвилиною мовчання. Загалом відмічалося, що в антитерористичній операції взяли участь більше 13 тисяч прикордонників, 397 з них отримали поранення, 66 загинули, ще 7 зникли безвісті.

Під час виступу очільник прикордонного відомства окреслив перед присутніми  основні здобутки та відмітив, що за цей період службою було зроблено чимало. «Останні події для прикордонників були випробуванням на міцність та перевіркою на професійну здатність», - відмітив він.

Загалом в порівнянні з минулим роком прикордонниками було в 1,3 рази більше затримано мігрантів, удвічі більше вилучено боєприпасів, сума оцінки затриманих товарів сягнула понад півмільярда гривень, було припинено діяльність 61 злочинної групи у складі 176 чоловік, стосовно 40 осіб винесено 36 вироків суду, 24 отримали реальні терміни ув’язнення.

Голова Держприкордонслужби наголосив, що відповідно до  вказівок Президента України щодо подолання корупції у відомстві, основні зусилля  сконцентровані на виявлені та ліквідації протиправних схем, притягненні до відповідальності правопорушників. Було зазначено, що з початку року підрозділами власної безпеки Держприкордонслужби було ініційовано 1800 розслідувань і перевірок. За їх результатами до дисциплінарної відповідальності притягнуто понад 2,4 тисячі військовослужбовців, до адмінвідповідальності – 390, звільнено – 36 осіб, 147 – переміщено до інших місць служби, до Єдиного реєстру внесено відомості про 86 кримінальних правопорушень відносно 96 осіб.

В рамках лібералізації візового режиму ЄС для України проводились активні заходи щодо встановлення обладнання біометричного контролю в пунктах пропуску через державний кордон. На сьогодні системами біометрії на І-й  лінії вже оснащено 104 пункти пропуску, а на ІІ-й ще – 68 пунктів. На 39 пунктах пропуску прикордонники здійснюють перевірку громадян за міжнародною базою Інтерполу.

З метою удосконалення системи управління підрозділів, які несуть службу вздовж лінії розмежування в зоні проведення АТО створено Краматорський прикордонний загін та три комендатури швидкого реагування, реформовано оперативно-військовий відділ Східного регіонального управління та оптимізовано інші прикордонні підрозділи. Голова Держприкордонслужби зазначив, що незважаючи на режим припинення вогню, певну стабілізацію військової активності обстановка в зоні проведення антитерористичної операції залишається напруженою. Пріоритетними завданнями для прикордонного відомства залишається подальший розвиток інфраструктури дислокацій прикордонних підрозділів в зоні проведення АТО, інженерне обладнання фортифікаційних споруд, місць несення служби, а також активізація формування прикордонних комендатур швидкого реагування.

Під час засідання колегії також піднімалося питання підготовки прикордонних підрозділів до зимового періоду. Завдяки своєчасно розпочатій роботі в прикордонному відомстві з-понад 350 військових містечок до зими вже підготовлено – 342, що становить 94 %. Загалом на підготовку до зими органам охорони кордону та забезпечення цього року було виділено майже 10,5 мільйонів  гривень (у 2014 році – 6 млн. 500 тис. грн.). Також основні зусилля зосереджувалися на забезпеченні речовим майном, необхідними засобами для обігріву новостворених та бойових підрозділів, які знаходяться в зоні проведення АТО та виконують завдання у смузі безпеки вздовж лінії розмежування.

Варто зазначити, що усі підрозділи Державної прикордонної служби України майже на 90 відсотків забезпечені теплими речами. Додатково проводяться заходи щодо закупівлі речового майна, яке надійде до підрозділів вже найближчим часом.

Крім того, були розглянуті і кадрові питання. Зокрема, з посад були звільнені керівники Східного та Західного регіональних управлінь. Також Голова Держприкордонслужби представив персоналу нових начальників не лише цих двох регіональних управлінь, а й Північного і Азово-Чорноморського напрямків.

Популярні розділи та сервіси