Телефон довiри - 1598
вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, Україна
A-
A
A+
Українська
Для отримання консультації звертайтесь на email: dovira@dpsu.gov.ua
Боротьба за живучість – навики та вміння, які треба мати і в мирному житті, і в бойових умовах
28/11/21 - 12:20

В Навчальному центрі Морської охорони завершився третій потік курсу підготовки молодшого персоналу екіпажів кораблів та катерів з боротьби за живучість

Протягом двох навчальних тижнів військовослужбовці Одеського, Ізмаїльського та Маріупольського загонів Морської охорони відточували порядок дій у разі отримання кораблем бойового чи аварійного пошкодження. Моряки-прикордонники боролися з навчальною пожежею, надходженням в середину корпусу забортної води та відстоювали живучість зброї і технічних засобів кораблів та катерів. Окремим курсом слухачі пройшли й порядок та основні принципи надання першої медичної допомоги, проведення реанімаційних заходів та накладання пов’язок.

Традиційно у навчальній 50-ти годинній програмі методисти центру збалансували як теоретичний матеріал, так і відпрацювання практичних занять.

«Курс підготовки короткий, але дуже насичений, конкретний та цікавий. Під час практичних занять ми відігрували і тренували свої навички, локалізовували та ліквідовували навчальні аварійні ситуації усіма наявними засобами. Адже в морі можуть трапитися різні аварійні ситуації – від бойового пошкодження до наслідків несприятливих погодних умов, тому морські прикордонники завжди напоготові, в тому числі і до локалізації будь-яких позаштатних ситуацій», – зазначив головний старшина Микола Слободян з Одеського загону Морської охорони.

Під час програми підготовки молодшого персоналу суттєву увагу приділено й вивченню призначення, спроможностей та порядку застосування рятувальних засобів. Адже, найголовніша цінність – людське життя. Цінуючи кожного прикордонника, наслідуючи досвід провідних країн у оснащенні підрозділів Морської охорони засобами захисту здоров’я та рятування життя, в рамках міжнародної технічної допомоги завдяки підтримці партнерів з EXBS, і корабельно-катерний склад, і Навчальний центр оснащені сучасними зразками такого спорядження.

Це й гідротермокостюми, призначені для захисту людини від гіпотермії у випадку аварійної чи іншої нештатної ситуації та дозволяють триматися у воді за мінусових температур повітря до 15 хвилин (відповідно, при вищій температурі – термін збільшується до 12 годин), і пожежні костюми із шоломами, термостійким взуттям та ліхтарями, які крім інших посилених характеристик, мають підсвічування і зі зворотного боку, що дозволяє оглядовій чи рятувальній команді рухатись у складних метеорологічних чи аварійних умовах, не втрачаючи орієнтир на інших членів команди. Унікальним приладом є саморятівник ізолюючого типу OCENCO M-20.2, призначений для захисту органів дихання (на період до 15 хвилин) екіпажів кораблів (катерів) при евакуації з задимленого приміщення. Всім цим і багатьма іншими рятувальними засобами слід вміти користуватися на рівні автоматизму, адже в критичний момент кожна секунда може вартувати життя, а помилка у застосуванні – перетворити засіб рятування у засіб знищення. Тож знання і практика – запорука порятунку.

Теорію пройдено, практичні дії відпрацьовані, свідоцтва отримані і напутні слова сказані.

«Кожен з вас, це частина єдиного цілого – екіпажу. Разом ви команда, яка виконує всі заходи щодо забезпечення життєдіяльності корабля. Бажаю вам, щоб ліквідація та локалізація боротьби за живучість корабля проходила лише в навчальній площині і ніколи не відбулись в реаліях. Лишайтеся такими ж мужніми і впевненими професіоналами своєї справи, і нехай ніщо не стане на заваді вашого успіху», – побажав випускникам курсу начальник Навчального центру Ілля КУЦЕНКО.

* При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку обов'язкове

розмістити коментар
* Ваше ім'я
Ваш E-mail
* Текст
опублікувати
"Нове обличчя кордону": Чи бажаєте Ви стати учасником проекту?
Голосувати
Повідомити про факт корупції
Найчастіші запитання та відповіді на них
НАТО-УКРАЇНА: СПІЛЬНІ ЦІННОСТІ, СПІЛЬНИЙ ШЛЯХ
ІНТЕРАКТИВНА МАПА ПУНКТІВ ПРОПУСКУ
Телепрограма «Кордон.UA»
Сплатити штраф
Зниклі безвісти
Кордон оnline
Служба за контрактом
Інформація учасникам АТО та ООС
Життя Вітчизні віддали
Запобігання корупції
«Нове обличчя кордону»
«Нове обличчя керівного складу»
Формування кадрового резерву
Безоплатна правова допомога
COVID-19
КПВВ: помісячний перетин лінії розмежування
Подорожуйте з «Радіо Кордон»
Стоп-лист
Доповідь Уповноваженого ВР України з прав людини
Біла книга - 2020
Біла книга - 2019
Цифрограм для держслужбовців (тестування з цифрової грамотності)
Програма єдиного державного кваліфікаційного іспиту
+ Розгорнути меню