У 2012 році на кордоні частіше виявляли наркотичні речовини, викрадені автомобілі та недійсні документи

НАЗАД
25 сiчня 2013 12:44

В 2012 році державний кордон України перетнуло майже 93 мільйони осіб та 21 мільйон транспортних засобів. Це у порівнянні з попередніми показниками більше на 4% і 8% відповідно.

 

Протягом минулого року основні зусилля Держприкордонслужби спрямовувалися на виконання завдань, визначених Президентом України, Верховною Радою та Урядом України, з питань забезпечення національної безпеки на державному кордоні, а також реалізації Концепції та Програми розвитку Державної прикордонної служби України на період до 2015 року й Концепції інтегрованого управління кордонами. Забезпечити  не лише оперативність здійснення прикордонного контролю, а й якість обслуговування та комфорт для тих, хто перетинає українські кордони, було одним з пріоритетних завдань прикордонного відомства. Особливої актуальності це питання набуло у ході проведення в нашій країні матчів фінальної частини чемпіонату Європи з футболу Євро-2012, під час якого різко збільшився пасажиро-транспортний потік. Поряд з тим невід’ємною складовою залишалося забезпечення надійної охорони державного кордону, запобігання можливим протиправним діям та безперебійний пропуск громадян через державний кордон.

Загалом в 2012 році державний кордон України перетнуло майже 93 мільйони осіб та 21 мільйон транспортних засобів. Це у порівнянні з попередніми показниками більше на 4% і 8% відповідно.

У ході прикордонного контролю співробітники Держприкордонслужби виявили 179 осіб, які мали чужі паспорти, 381 громадянин використовував підроблені документи та понад 16 тисяч осіб затримувались з недійсними документами. Протягом року за адміністративні правопорушення накладено штрафів на суму майже 30 мільйонів гривень, що на 10% більше ніж 2011 року.

Прикордонники активно протидіяли переміщенню через кордон зброї, якої виявлено 780 одиниць, також вилучено 12,3 тисячі штук боєприпасів та 14,2 кг вибухових речовин. Окремо було затримано 195 кг наркотичних речовин, 23,6 кг психотропних речовин та 8,2 кг прекурсорів. До речі, кількість затримань наркотичних речовин, у порівнянні з 2011 роком, зросла на 15%. Більшість вилучених наркотичних речовин становили марихуана (32,79%), конопля (30,5%), кокаїн (24%), макова соломка (6%) та героїн (3,5%).

За підсумками 2012 року встановлено, що на різних ділянках кордону співробітниками Держприкордонслужби, самостійно чи у взаємодії з іншими правоохоронними органами, було вилучено товарів на суму понад 203,2 мільйона гривень. При цьому більшість товарів протягом року затримувалися в пунктах пропуску. Серед вилученого понад 90 тонн м’ясопродуктів, 56 тонн рибопродуктів, 740 тонн паливо-мастильних матеріалів, 136 тонн чорних металів та 10 тисяч предметів антикваріату тощо. Крім того, із понад 3,3 мільйонів доларів США, виявлених на кордоні – 2,5 мільйона доларів США вилучили  на кордоні з Білоруссю. Також правоохоронці активно протидіяли переправленню через кордон тютюнових виробів. Варто зауважити, що, починаючи з 2009 року, спостерігалася стала тенденція до зменшення загальної кількості вилучених тютюнових виробів. Загалом у минулому році їх вилучили  64,22 мільйонів штук.

Із 1344 затриманих на кордоні автомобілів – 882 були вилучені як засоби протиправної діяльності, 438 мали підроблені, несправні документами, а також номери агрегатів яких не відповідають записам у реєстраційних документах, та 24 перебували у розшуку, як викрадені. Переважну більшість автомобілів вилучали на кордоні з Польщею (36%), Росією (25%), Молдовою (11%), Румунією (10%) та Угорщиною (7%).

Крім того, протягом 2012 року співробітники Державної прикордонної служби України виявили 2181 незаконного мігранта. З них за незаконний перетин кордону затримали 1117 осіб, що на 12% менше у порівнянні з позаминулим роком (2011 року – 1 263 особи). Варто зазначити, що починаючи з 2008 року, спостерігається стала тенденція до зменшення кількості затриманих та не пропущених мігрантів, насамперед потенційних нелегальних мігрантів, виявлених під час спроб в‘їзду в пунктах пропуску. Серед затриманих за незаконне перетинання державного кордону, порушення правил перебування іноземців в Україні та інші правопорушення найбільша кількість осіб є громадянами Молдови, Грузії, Афганістану та Сомалі. Особлива активність незаконних мандрівників спостерігалася на українсько-словацькому кордоні. Тільки на цій ділянці кордону за незаконне перетинання держрубежу протягом року прикордонники затримали 440 незаконних мігрантів. Загалом протягом минулого року в Україну не пропущено 4644 потенційних незаконних мігрантів, що на 27% менше ніж попереднього року (2011 рік – 6,3 тисячі осіб). Серед головних причин не пропуску на територію України було те, що «мандрівники» не могли вказати мети поїздки, або вузу, в якому нібито мали  навчатися.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси