Телефон довiри - 1598
вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, Україна
A-
A
A+
Українська
Для отримання консультації звертайтесь на email: dovira@dpsu.gov.ua
Сергій Дейнеко зустрівся з представниками Сейму Литовської Республіки та Посольства Литовської Республіки в Україні
27/10/21 - 17:14

Сьогодні, 27 жовтня, в Адміністрації ДПСУ відбулася зустріч Сергія Дейнеко з представниками Сейму Литовської Республіки та Посольства Литовської Республіки в Україні.

На ній обговорювалися актуальні питання, пов’язані з охороною кордону в обох країнах.

Литовську сторону представляли Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Валдемарас Сарапінас, Голова Комітету з національної безпеки та оборони Сейму Литовської Республіки Лоурінас Касчюнас, заступники Голови Сейму та інші посадовці.

«Україна і Литва – це дві братні та дружні держави. Ваша країна завжди підтримує нашу територіальну цілісність та незалежність, допомагає лікувати та реабілітувати наших захисників», - зазначив Голова ДПСУ.

Він поінформував литовських представників про основні завдання, які виконує Державна прикордонна служби України, а також ситуацію на державному кордоні. Окремо Сергій Дейнеко відмітив, що є чітке бачення розвитку прикордонного відомства і Україна поділяє принципи регіональної колективної безпеки та її основні риси – довіру, взаємну повагу та конструктивну співпрацю.

Голова Комітету з питань національної безпеки і оборони Сейму Литовської Республіки, який також є Головою групи Дружби з Україною, Лаурінас Касчюнас відмітив, що до цього група побувала на сході України, де ознайомилися з безпековою ситуацією в районі проведення ООС. Зараз мають низку зустрічей в Києві, зокрема і з українськими прикордонниками, аби обмінятися інформацією з кращих практик з охорони кордону.

Він висловив переконання, що Україна добре знає найгострішу нині проблему на державному кордоні Литви, пов’язану з потоком нелегальних мігрантів з Білорусі.

Під час спілкування сторони приділили велику увагу важливості інженерно-технічного облаштування кордону та зазначили, що робиться країнами в цьому напрямку.

Литовські представники подякували Україні за допомогу в постачанні колючого дроту для посилення облаштування кордону. Нагадаємо, відповідний Указ Президента України про надання гуманітарної допомоги Литві у зв’язку з напливом мігрантів був підписаний ще у серпні цього року.

Водночас Сергій Дейнеко додав, що прикордонники України також готові, у разі запиту литовських колег, долучитися до допомоги, відповідна ініціатива вже озвучувалася. Очільник відомства відмітив, що добре розуміє, з чим наразі стикнулася Литва, до того ж він зазначив, що під час зустрічі кілька днів тому з польським колегою таку ж ситуацію обговорювали по ділянці польсько-білоруського кордону.

У ході зустрічі наголошувалося, що для посилення охорони кордону важлива тісна співпраця, підтримка та обмін досвід, який потім можна ефективно застосовувати на практиці.

* При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку обов'язкове

"Нове обличчя кордону": Чи бажаєте Ви стати учасником проекту?
Голосувати
Повідомити про факт корупції
Найчастіші запитання та відповіді на них
НАТО-УКРАЇНА: СПІЛЬНІ ЦІННОСТІ, СПІЛЬНИЙ ШЛЯХ
ІНТЕРАКТИВНА МАПА ПУНКТІВ ПРОПУСКУ
Телепрограма «Кордон.UA»
Сплатити штраф
Зниклі безвісти
Кордон оnline
Служба за контрактом
Інформація учасникам АТО та ООС
Життя Вітчизні віддали
Запобігання корупції
«Нове обличчя кордону»
«Нове обличчя керівного складу»
Формування кадрового резерву
Безоплатна правова допомога
COVID-19
КПВВ: помісячний перетин лінії розмежування
Подорожуйте з «Радіо Кордон»
Стоп-лист
Доповідь Уповноваженого ВР України з прав людини
Біла книга - 2020
Біла книга - 2019
Цифрограм для держслужбовців (тестування з цифрової грамотності)
Програма єдиного державного кваліфікаційного іспиту
+ Розгорнути меню